W tym sezonie Ski Park Stok Narciarski Rajcza szykuje do Państwa dyspozycji kolejny wyciąg, tym razem dla najmniejszych zwolenników białego szaleństwa. Dzięki nowemu wyciągowi nauka oraz zabawy na śniegu będą dużo przyjemniejsze. Wkrótce otwarcie.

Zwardoń jest położony w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w masywie Wielkiej Raczy, pomiędzy przełęczami Przysłop, Zwardońską i Graniczne. Specyficzny mikroklimat, dzięki któremu pokrywa śnieżna utrzymuje się tu blisko pół roku, sprzyja sportom zimowym. To właśnie tutaj leży Stacja Narciarska Zwardoń Ski. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa oddany jest północny stok Rachowca, z jedyną w Beskidzie Żywieckim Koleją Linową z czteroosobowymi kanapami.

 

 

15 grudnia  Snowparadise  otworzyło sezon zimowy na stokach Košariská I w Dedovke i Marguška II. "Królowa śniegu przyniosła nam przenośnik taśmowy i zainstalowaliśmy dwie windy dla dzieci. Aby uprzyjemnić całą zimę przygotowujemy system dźwiękowy dla całej przestrzeni dziecięcej, będziemy również mogli poinformować naszych gości o nowych ekranach informacyjnych, które umieściliśmy w punktach dostępu do liny Dedovka, Marguška i Lalíky. Zainstalowaliśmy także nowe kamery panoramiczne we wszystkich trzech lokalizacjach, które będą można oglądać na żywo na naszej stronie."- mówią właściciele Snowparadise.

"Na Ośrodku Narciarskim Za Groniem została przygotowana dla narciarzy niespodzianka w sezonie 2018/2019 w postaci modernizacji wyciągu. Został on wymieniony na fabrycznie nowy wyciąg talerzykowy o długości 500 metrów i przepustowości około 900 os/h. Co za tym idzie jazda stanie się dużo przyjemniejsza, gdyż nowy orczyk porusza się dużo szybciej od wysłużonego już starego wyciągu. Zostało również zmodernizowane naśnieżanie i ulepszone oświetlenie w trosce o bezpieczeństwo jak i komfort nocnego szusowania. Niestety data otwarcia nie jest jeszcze podana dokładnie, gdyż w dalszym ciągu trwają prace, związane z odbiorem tej inwestycji. Prawdopodobnie wyciąg ruszy w okresie między świątecznym, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapewnieniami producenta. Trasa jest już naśnieżana." - informuje szefostwo wyciągu "Za Groniem" w Ciścu.

Poniżej kamera na żywo:

Orava Snow  Oravská Lesná intensywnie przygotowuje sezon na start w razie dobrej pogody i warunków już weekend przed świętami będzie otwarte.  Do tej pory można oglądać na żywo panoramę z ośrodka na www.holidayinfo.sk

Lyžiarske stredisko ORAVA SNOW sa nachádza v Oravskej Lesnej. Leží v nadmorskej výške od 775 m n.m. do 940 m n.m. v v Oravských Beskydách na poľsko-slovenskom pomedzí.

Dojazd z Glinki w Gminie Ujsoły 25 minut samochodem.

 

 

Wkrótce więcej informacji o pozostałych wyciągach w naszym rejonie. Będą tez konkursy, w których nagrodami będą vouchery na karnety na  wybrane wyciągi narciarskie. 

źródło: wyciągi narciarskie jw.

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail