Wózek dziecięcy to jeden z najważniejszych, ale też najdroższych elementów wyprawki dla dziecka. Wśród świeżo upieczonych rodziców olbrzymią popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne. Sprawdźmy, co warto o nich wiedzieć.

Wózki 3w1 i 2w1 – czym się charakteryzują?

Zacznijmy od wózków dziecięcych 2w1. Składają się one z gondoli i spacerówki. Wynika z tego, że sprawdzą się zarówno w pierwszych miesiącach życia (wózek głęboki), kiedy dziecko przesypia ogromną część doby, jak i wtedy, gdy dziecko samodzielnie będzie siadać (funkcja spacerówki).

Drugim rodzajem wózków wielofunkcyjnych, równie popularnych, są wózki 3w1. Jak nietrudno się domyślić, różnią się one od wózków dziecięcych 2w1 zaledwie jednym udogodnieniem. Wózek 3w1 oprócz funkcji wózka głębokiego i spacerowego jest jeszcze fotelikiem samochodowym w kategorii wagowej 0-13 kg.

 

Wózek 3w1 czy 2w1 – który wybrać?

Przeważnie kupno wózka 3w1 wynika z praktyczności i chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Decyzja o zakupie wózka 2w1 i fotelika samochodowego (osobno) wiąże się z reguły z większymi kosztami. W tym miejscu musi wybrzmieć jedna bardzo ważna kwestia. Mianowicie, najtańsze wózki wielofunkcyjne 3w1 zazwyczaj posiadają w zestawie podstawowy model nosidełka, (co istotne) nieposiadający testów zderzeniowych. Z tego względu rodzice skłaniają się raczej ku zakupie wózków 2w1, a osobno fotelika samochodowego.

W przypadku zakupu fotelika samochodowego niezależnie od wózka, odkrywczym gadżetem okazuje się adapter umożliwiający wpięcie fotelika do ramy wózka. Tego typu akcesoria do wózków dziecięcych znajdziesz w każdym lepiej wyposażonym sklepie dziecięcym.

 

Wózek 2w1 i fotelik samochodowy dla dziecka – gdzie kupić?

W sieci dostępnych jest mnóstwo modeli zarówno wózków dziecięcych 2w1, jak i fotelików samochodowych. Tego typu produktów warto jednak szukać w wyspecjalizowanych sklepach dziecięcych, gdzie asortyment produktów pochodzi od renomowanych producentów, a obsługa klienta to wykwalifikowana i doświadczona kadra pracowników.

Jednym z takich sklepów jest Smykoland – sklep dla dzieci, niemowląt i mam, który oferuje sprzedaż zarówno internetową, jak i stacjonarną w miastach, takich jak Bydgoszcz, Gniezno, Konin, Toruń, Włocławek. W ich ofercie oprócz wózków 2w1, 3w1 i wózków spacerowych znajdziesz także wózki bliźniacze i szereg innych akcesoriów dla dzieci.

Udostępnij Drukuj E-mail